دانلود آهنگ جدیدclose
دستیابی به آرشیو گذشته افراد با امواج مغزی


زمان جاری : پنجشنبه 15 خرداد 1399 - 4:13 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمارسال پاسخ
تعداد بازدید 312
نویسنده پیام
uniquer
آفلاین


ارسال‌ها : 253
عضويت: 11 /4 /1392
تشکرها : 31
تشکر شده : 49
حالت من: قرار داده نشده
مدال های من :
دستیابی به آرشیو گذشته افراد با امواج مغزی  1. در آینده می‌توان با بررسی امواج مغزی، از سابقه و گذشته هر فرد اطلاع پیدا کرد.

    به گزارش ایسنا، تحقیقات جدید نشان می دهد، نشانه‌هایی از هر حادثه دست کم تا 24 ...ساعت پس از وقوع آن در امواج مغزی قابل شناسایی هستند. الگوهای منحصر بفرد امواج مغزی، سرنخ هایی را ارائه می دهد که شناسایی و تمایز قائل شدن بین افراد مختلف را امکانپذیر می کند.

    این مطالعه که در دپارتمان نوروبیولوژی موسسه Weizmann صورت گرفته نشان می‌دهد، فعالیت ثابت مغز حتی در زمان خواب نیز ادامه دارد. زمانی که چشم ها باز بوده و در حال پردازش داده های بصری هستند، مغز در شرایط انفجار فعالیت سلول های عصبی قرار دارد و در هنگام بسته بودن چشم، این انفجار فعالیت جای خود را به امواج مغزی فوق آرامی موسوم به امواج مغزی خودبخودی یا در حال استراحت می دهد؛ این امواج از طریق لایه خارجی یا کورتکس مغز عبور می کنند.

    محققان موسسه Weizmann معتقدند که الگوهای این امواج در حال استراحت، بینش جدیدی در خصوص منحصربفرد بودن امواج مغزی هر فرد ارائه می‌کنند و در این صورت الگوهای امواج مغزی، آرشیوی از خاطرات گذشته هر فرد را تشکیل می‌دهند. توانایی تغییر مغز در طولانی مدت از فرضیه مطرح شده توسط محققان حمایت می کند؛ یعنی با کسب تجارب جدید ارتباط بین سلول های مغزی تغییر می کند. برای سنجش درستی این فرضیه،‌ گروهی از داوطلبان در یک تمرین شامل افزایش شدید فعالیت شبکه سلول های عصبی در ناحیه کورتکس مغز شرکت کردند.

    فعالیت مغزی داوطلبان با استفاده از روش اسکن رزونانس مغناطیسی عملکردی (fMRI) قبل، در هنگام آزمایش و 24 ساعت بعد بررسی شد تا هرگونه تغییر احتمالی در امواج مغزی خودبخودی مشخص شود. نتایج بدست آمده نشان می‌دهد، تجربیات جدید نه تنها باعث تغییر الگوهای امواج مغزی خودبخودی شدند، بلکه باعث تقویت ارتباط جدید بین سلول‌های مغزی تا 24 ساعت بعد شدند. به گفته محققان می‌توان در آینده با کمک الگوهای مغزی خودبخودی به آرشیوی از گذشته هر فرد دست پیدا کرد.
خودت باش..کسی هم اگر خوشش نیامد ، نیامد...اینجا مجسمه سازی نیست!
جمعه 04 مرداد 1392 - 19:22
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخ
برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش صفحه نیست رویتازه سازی پاسخ هاکلیک کنید !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :