دانلود آهنگ جدیدclose
انواع رنگ مو را بشناسیم


زمان جاری : پنجشنبه 15 خرداد 1399 - 2:48 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمارسال پاسخ
تعداد بازدید 6
نویسنده پیام
zibazist
آفلاین


ارسال‌ها : 14
عضويت: 27 /11 /1396
انواع رنگ مو را بشناسیم


انواع رنگ مو را بشناسیم
انواع رنگ مو از نظر زمان ماندگاری رنگ روی مو را بهتر بشناسید
رنگ مو موقت و دائم
ویژگی رنگ موهای مختلف
رنگ کردن مو
بسیاری از خانم ها در طول عمر خود بارها موهای خود را رنگ کرده و به رنگ ها و مدل های مختلف در می آورند. اما گاهی اوقات خانم ها نمی خواهند رنگ موهای خود را برای همیشه تغییر دهند و تنها می خواهند که برای مدت کمی رنگ موی جدیدی را امتحان کنند. امروزه این کار با کمک انواع رنگ موی نیمه دائمی و موقتی ممکن بوده و به خصوص با توجه به این که رنگ موهای موقت تنوع بسیاری پیدا کرده اند، امتحان کردن هیچ رنگ مویی ناممکن نیست. در این مقاله از سایت آرایشی رژلب، در مورد انواع رنگ مو توضیحاتی داده می شود.
رنگ مو موقت چیست؟
همان طور که از اسمشان مشخص است، این رنگ موها موقتی هستند و معمولا برای پوشاندن موقتی موهای خاکستری و یا اضافه کردن یک رنگ خاص روی کل موها و یا به صورت هایلایت روی مو استفاده می شوند. این رنگ موها در بیرون کویتیکول می نشینند و به داخل مو نفوذ نمی کنند. رنگ موهای موقت موهای تیره را روشن نمی کنند ولی می توان برای به وجود آوردن سایه روشن هایی روی موهای تیره از آن ها استفاده کرد.
رنگ موموقت اغلب در رنگ های روشن هستند و حتی برخی از آن ها به صورت شب تاب بوده و در شب برق می زنند که به خصوص نوجوانان را طرفدار این رنگ موها کرده است. یکی از بزرگ ترین مزیت رنگ موهای موقت، این است که می توان آن ها را برای یک مناسبت خاص روی موها زده و استفاده کرد. به علاوه از آن جایی که شستن این رنگ موها و پاک کردن آن ها به سادگی ممکن است، به کار بردن آن ها به سادگی انجام میشود.
نکته مهم درباره رنگ کردن مو با رنگ مو موقت :
در استفاده از رنگ موهای موقت همیشه باید از برندهای مرغوب استفاده کرد. زیرا برخی از این برندها بیشتر از این که رنگ مو باشند تنها روی موها لکه هایی به وجود آورده و ماندگاری زیادی ندارند. به همین دلیل قبل از مصرف باید از کیفیت رنگ مو اطمینان حاصل کنید.
انواع مختلف رنگ مو
آشنایی با انواع مختلف رنگ مو
رنگ مو نیمه موقت یا نیمه دائم چه ویژگی هایی دارند؟
رنگ موهای نیمه دائم نیز مانند رنگ موهای موقتی هستند و همان طور که از اسمشان معلوم است، روی موها تاثیر دائمی نمی گذارند. این رنگ موها به گونه ای طراحی شده اند که رنگ را روی مو می نشانند و هیچ تاثیری روی روشن کردن مو نمی گذارند. فرمول رنگ این محصولات به گونه ای است که رنگ را تنها روی سطح رویی مو قرار داده و کمی در کوتیکول مو نفوذ می کند. رنگ موهای نیمه دائم معمولا به صورت عمیق در کورتکس مو نفوذ نمی کنند ولی شش تا هشت هفته ماندگاری داشته و با هر شامپو اثر کمتری از آن ها روی موها باقی می ماند.

برخی از رنگ موهای نیمه دائم نیز به گونه ای طراحی شده اند که مولکول های ریزتری دارند و برای پوشاندن موهای سفید مناسب ترند. رنگ این نوع رنگ موها ماندگاری بیشتری نسبت به انواع قبلی دارد ولی از آن جایی که آن هم چندان داخل کوتیکول مو نفوذ نمی کند، پس از هر بار شامپو کردن، آن نیز از بین می رود.
رنگ مو دائمی چیست؟
رنگ مو دائمی به گونه ای طراحی شده است که به داخل ساقه مو نفوذ کرده و رنگ آن ها به طور مستقیم روی کورتکس مو تاثیر می گذارد. فرمول این رنگ موها به گونه ای است که در آن با استفاده از اکسیدان رنگ اصلی کوتیکول مو برداشته شده و رنگ موی جدیدی به جای آن روی مو قرار می گیرد. همچنین در این نوع رنگ مو با استفاده از هیدروژن پراکسید رنگ مولکول ها برای همیشه روی موها باقی می مانند و درون کورتکس محبوس می شوند.

این رنگ موها نه تنها برای تغییر رنگ مو، بلکه برای روشن کردن آن نیز کاربرد دارند. البته این موضوع بستگی به اکسیدان مورد استفاده و قدرت آن هم دارد. در صورتی که کسی بخواهد تنها موها را کمی تغییر رنگ دهد، بهتر است از اکسیدان با ولوم ۱۰ استفاده کند.
اما اگر هدف روشن کردن موها باشد، باید از اکسیدان ۲۰ استفاده کرد. در صورتی که موها پرپشت تر بوده و یا هدف روشن کردن ساقه و انتهای مو باشد نیز می توان از اکسیدان ۳۰ یا ۴۰ استفاده کرد ولی بهتر است این اکسیدان ها در نزدیکی ریشه سر (به خصوص روی موهای نازک) زده نشوند. همچنین پروسه رنگ مو نیز در این اکسیدان ها باید به صورت لحظه ای بررسی شود.


یکشنبه 20 اسفند 1396 - 12:20
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخ
برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش صفحه نیست رویتازه سازی پاسخ هاکلیک کنید !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :