دانلود آهنگ جدیدclose
آنچه که از قشم باید بدانید


زمان جاری : جمعه 09 خرداد 1399 - 4:00 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمارسال پاسخ
تعداد بازدید 10
نویسنده پیام
amirali96
آفلاین


ارسال‌ها : 183
عضويت: 14 /2 /1397
آنچه که از قشم باید بدانید
قشم از جمله مرزوبوم هایی است که دارنده آب و هوای گرم و مرطوب است . رطوبت
نسبی هوا در قشم بالا است . فشار هوا در‌این ناحیه دربین ۱۰۱۵ تا ۱۰۱۸
میلی توشه جیوه است که در فصل تابستان به دلیل گرمای مضاعف فشار هوا به
کمتر از ۱۰۰۰ میلی توشه می‌رسد . اختلاف مرتبه حرارت فصلی در‌این جزیره
فراوان بالا است .
جزیره قشم از شمال به شهر بندر عباس , راس بخش خمیر و جزء شهرستان بندر لنگه , از شمال شرقی به جزیره هرمز , از شرق به جزیره لارک , از جنوب به جزیره هنگام و از جنوب غربی به جزیره‌ها تنب کوچک و تنب بزرگ و ابوموسی منتهی می شود . جزیره قشم تا بندرعباس حدودا ۲۰ کیاومتر تا بندر هرمز ۱۸ کیلومتر و تا جزیره لارک ۹ کیلومتر , تا جزیره ابوموسی ۱۶۳ کیلومتر , تا تنب بزرگ ۱۱۴ کیلومتر مسافت داراست , که در‌این در بین به دلیل قربت این جزیره به بندر عباس , دارنده رفت وآمد فراوانی است . در سال ۱۳۸۵ این جزیره به سه بخش مرکزی , شهاب و بخش هرمز تقسیم شد .
جزیره قشم از زیباترین جزیره ها جمهوری اسلامی ایران به حساب آورده می شود که علاوه بر جاذبه های تاریخی و ارگانیک اش , به دلیل وجود ادب و بی سر و صدا , همواره در میان گردشگران دوستداشتنی بوده است . گویش اساسی مردمان این حیطه , همانند بقیه بخشها مملکت پارسی است البته زبان متداولی که بین مردمان این جزیره مرسوم است به طور کلی می توان آمیخته ای از لهجه , عربی , پارسی , هندی و انگلیسی دانست .
در جزیره قشم برای صرف یک وعده غذایی بی نقص در رستوران های جزیره , حدودا می بایست در بین ۲۰ تا ۵۰ هزار تومان هزینه نمایید .
با
دقت بدین این‌که که‌این جزیره سیستم باربری مترو و یا این که اتوبوسی
ندارد , به بدون چاره مجبورید برای رفت و آمد از آژانس های باطن شهری
استعمال فرمایید .شایسته ترین زمان هجرت به قشم , شهریور ماه و اوایل فصل‌پاییز و نصفه نخستین بهار است . اختلاف جايگاه حرارت در قشم دوچندان بالا بوده و از آن جایی که فصل تابستان های مضاعف گرمی دارااست در حالتی‌که قصد هجرت داشتید خوب تر است که در دوران ذکر شده به‌این حیطه هجرت نمائید .
جزیره قشم , جاذبه های جذاب فراوانی دارااست که هر ساله گردشگران متعددی
برای تماشا از این جاذبه ها به قشم هجرت می نمایند . هرمورد از این جاذبه
ها , جذابیت مختص و منحصربه شخصی دارا هستند . غارنمک , تنگه چاهکوه , دره
ستارگان , قلعه پرتغالی ها , جزیره ها ناز , غارهای خربس , کوه ها و تندیس
های قشم , بیشه های دریایی حرا , درخت سبز یا این که انجیز معابد , ژئوپارک
قشم , سد و روستای گوران , بام قشم , دره مجسمه ها , جزیره هنگام , چاه
های طلا جواهرات , نیایشگاه ناهید , بوستان کروکدیل ها و آکواریوم پروانه
طلایی قشم از جمله این جاذبه ها می‌باشند که گرشگران به تماشا از آنان
می‌پردازند .
شاید یکی عارضه ها جذابیت جزیره قشم بازارها و مرکز ها خرید باشد . به گونه ای که هر ساله توده متعددی از گردشگران این حوزه‌ را برای خرید گزینش کرده و مهاجرت می نمایند . ولی بقیه گردشگرانی که به قصد مشاهده از جاذبه های جذاب و تاریخی قشم به‌این حیطه مهاجرت می نمایند , حتما خصوصی به بازارها و مرکزها خرید می زنند و از کالاهای کیفیت بالا تحت عنوان سوغاتی خریداری می‌کنند . بعضی از این مرکز ها خرید و بازارها بافت تازه و بعضی دیگر بافت سنتی و کهن دارا‌هستند . از جمله بازارهای قشم می شود به بازار دیر باز قشم , بازار میان المللی ستاره قشم , بازار بزرگ فردوسی , بازار سیمرغ , بازار بهشت , بازار مرجان , بازار خلیج عجم , مجتمع اداری و تجاری نخل زرین , مجتمع تجاری پاسارگاد , بازار شیوه ابریشم , بازارچه امام قلی خان و مجتمع اداری مسکونی خورشید , اشاره نمود که از بازارهای دارای شهرت قشم می باشند .شاید یکی عارضه ها جذابیت جزیره قشم بازارها و مرکزها خرید باشد . به گونه ای که هر ساله جمع متعددی از گردشگران این ناحیه را برای خرید گزینش کرده و مسافرت می نمایند . اما بقیه گردشگرانی که به قصد مشاهده از جاذبه های جالب و تاریخی قشم به‌این ناحیه مسافرت می نمایند , حتما محرمانه به بازارها و مرکز ها خرید می زنند و از کالاهای کیفیت خوب تحت عنوان سوغاتی خریداری می کنند . بعضا از این مرکز ها خرید و بازارها بافت تازه و بعضی دیگر بافت سنتی و کهن دارا‌هستند . از جمله بازارهای قشم می شود به بازار دیر باز قشم , بازار فی مابین المللی ستاره قشم , بازار بزرگ فردوسی , بازار سیمرغ , بازار بهشت , بازار مرجان , بازار خلیج عجم , مجتمع اداری و تجاری نخل زرین , مجتمع تجاری پاسارگاد , بازار رویه ابریشم , بازارچه امام قلی خان و مجتمع اداری مسکونی خورشید , اشاره نمود که از بازارهای دارای شهرت قشم می باشند .
جزیره قشم , جاذبه های جالب فراوانی دارااست که هر ساله گردشگران متعددی برای مشاهده از این جاذبه ها به قشم مهاجرت می نمایند . هرمورد از این جاذبه ها , جذابیت یگانه و منحصربه شخصی دارا هستند . غارنمک , تنگه چاهکوه , دره ستارگان , قلعه پرتغالی ها , جزیره ها ناز , غارهای خربس , کوه ها و تندیس های قشم , بیشه های دریایی حرا , درخت سبز یا این که انجیز معابد , ژئوپارک قشم , سد و روستای گوران , بام قشم , دره مجسمه ها , جزیره هنگام , چاه های طلا و جواهرات , نیایشگاه ناهید , بوستان کروکدیل ها و آکواریوم پروانه طلایی قشم از جمله این جاذبه ها میباشند که گرشگران به تماشا از آن‌ها میپردازند .
در جزیره قشم برای صرف یک وعده غذایی بدون نقص در رستوران های جزیره , حدودا می بایست فی مابین ۲۰ تا ۵۰ هزار تومان هزینه نمائید .
با دقت بدین این‌که که‌این جزیره سیستم اتوبار مترو و یا این که اتوبوسی ندارد , به مجبور مجبورید برای رفت وآمد از آژانس های داخل شهری به کار گیری نمائید .

شنبه 25 خرداد 1398 - 10:59
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخ
برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش صفحه نیست رویتازه سازی پاسخ هاکلیک کنید !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :