زمان جاری : یکشنبه 04 آبان 1399 - 9:32 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمارسال پاسخ
تعداد بازدید 8
نویسنده پیام
2hamedkarimi2
آفلاین


ارسال‌ها : 1
عضويت: 30 /10 /1398
کشکول فیروزه کوبی ظرفی زیبا برای عید نوروز و مناسبت های خاصکشکول فیروزه کوبی اثری هنری از دوره صوفیان است. از تولید کنندگان معروفی که این ظرف را تولید می کنند می توان حامد کریمی و آقاجانی را نام برد. این تولیدکنندگان سابقه فعالیت بالایی دارند و ظروفی که ارایه می کنند دارای نهایت کیفیت است.
کشکول ظرفی است کوچک که صوفیان به دست می گرفتند کشکول ظهیرالدوله و کشکول شاه نعمت‌الله ولی از کشکول‌های مشهور می باشند.در میان صوفیان ایران کشکول به اندازه ای رواج پیدا کرد که ازلوازم و نشانه های مهم درویشان شد و جنبه روحانی و معنوی به خود گرفت و برجسته‌ترین نشانی شناسائی درویشان بودکشکول فیروزه کوبی از جنس مس می باشد که قطعات کوچک فیروزه نیشابور همانند صدف آن را در بر گرفته اند که هم به عنوان ظرفی تزئینی استفاده می شود و هم به عنوان ظرفی برای آجیل یا شکلات می توان از آن استفاده کرد.
ارزش هنری: در اولین نگاه آبی فیروزه ای در کشکول فیروزه کوب خود را به رخ بیننده میکشد.پایه ظریف مس و فیروزه جلوه ای متفاوت به این کشکول داده است و حجم انبوه فیروزه که همچون کاشی بر دیواره ظرف کشکول مشاهده می شود بر زیبایی آن دوچندان افزده است.
از این ظرف به عنوان میوه خوری گز خوری شکلات خوری و سایر موارد نیز می توان استفاده کرد.

https://bit.ly/37cJ3d9
دوشنبه 30 دی 1398 - 22:27
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخ
برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش صفحه نیست رویتازه سازی پاسخ هاکلیک کنید !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :